Jak wieszać obrazy wieloczęściowe? Instrukcja

pentaptyk deco panel salon Feeby
Nareszcie koniec remontu! Zostały jedynie ostatnie detale i już-już będziesz się cieszyć nową odsłoną własnego mieszkania. Kurier niedawno dostarczył Twój wymarzony, pięcioczęściowy obraz do salonu – dobrze, że dekoracje od Feeby są od razu gotowe do zawieszenia. Młotki w górę! Gwoździe do rąk! Z Zapałem sięgasz po pierwszą część ozdoby i… No właśnie. Jak wieszać obrazy wieloczęściowe?

orchodea stroczyk tryptyk jak wieszać obrazy wieloczęściowe

Krok po kroku, czyli od czego zacząć wieszanie obrazów wieloczęściowych?

Jak wieszać obrazy wieloczęściowe? Instrukcja od Feeby to 4 proste kroki. Na początek załóżmy, że Twój obraz wieloczęściowy 100×70 cm składa się z pięciu elementów. Zachowaj 2 cm odstępu pomiędzy częściami dekoracji – da to łączną szerokość 110 cm.

KROK #1

Gdy masz już wybrane miejsce na ozdobę, zacznij od… środka. Delikatnie zaznacz na ścianie początek oraz koniec szerokości dekoracji, a następnie uwzględnij wysokość Twojej ozdoby i wyznacz punkt centralny obrazu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zachować symetrię zarówno w pionie, jak i w poziomie.

instrukcja wieszania obrazów wieloczęściowych część 1 FEEBY

KROK #2

Środkową część dekoracji umieść zgodnie z zaznaczonym punktem centralnym, na odpowiedniej wysokości.instrukcja jak wieszać obraz wieloczęściowy krok 2 FEEBY

KROK #3

Kolejne elementy obrazu zawieś licząc od środka, dopasowując wzór i wysokość dekoracji. Pamiętaj o zachowaniu 2 cm odległości pomiędzy częściami!

krok 3 instrukcja obrazy tryptyki pentaptyki

KROK #4

Pozostałe elementy obrazu zawieś w ten sam sposób – licząc od środka, zachowując odstęp i dbając o to, by wzór był równo umiejscowiony.

instrukcja krok 4 wieszanie obrazów pentaptyki

Brawo, Twój wieloczęściowy obraz właśnie znalazł się na ścianie! 🙂
Wy pytacie, specjalista Feeby odpowiada:
1) Dlaczego plakaty, obrazy i dekoracje od Feeby są gotowe do zawieszenia zaraz po rozpakowaniu?

Już podczas produkcji dbamy o to, by Twój obraz był wygodny do zawieszenia. Każda z części dekoracji posiada więc zawieszkę, dzięki której możesz umieścić Twój wymarzony obraz na ścianie od razu po rozpakowaniu go.

2) Jaką zachować odległość między częściami obrazu?

Elementy obrazu, które są powieszone zbyt blisko lub zbyt daleko od siebie są uznawane za błąd wnętrzarski. Zachowanie odległości 2 cm pomiędzy częściami sprawi, że ozdoba będzie wyglądać maksymalnie estetycznie, a Twoje wnętrze zyska dekorację dopracowaną w każdym calu.

3) Czy macie gotową instrukcję jak powiesić obraz na ścianie?

Specjalnie dla Ciebie zamieszczamy pełną instrukcję wieszania obrazów wieloczęściowych. Pobierz ją, skorzystaj i podziel się ze znajomymi 🙂

instrukcja jak wieszać obrazy wieloczęsciowe full
4) Czy instrukcja sprawdzi się i przy tryptykach, i przy pentaptykach?

Tak, instrukcja od Feeby sprawdzi się zarówno przy tryptykach, jak i przy pentaptykach. Wieszając 3-częściową ozdobę na ścianie będziesz mieć mniej elementów do umiejscowienia, a więc mniej kroków do wykonania.

5) Podobają mi się obrazy wieloczęściowe na płótnie, ale szukam też czegoś wyjątkowego. Co polecacie?

Doskonałej jakości tryptyki i pentaptyki na płótnie znajdziesz oczywiście na Feeby.pl. Jeśli chcesz postawić na najnowsze trendy home decor, to nasze autorskie, wieloczęściowe deco panele są nowoczesną alternatywą dla obrazu na canvasie. Dzięki temu, że grafika tych dekoracji nie przylega bezpośrednio do ściany, trzyczęściowe i pięcioczęściowe deco panele dodają pomieszczeniom oryginalnej trójwymiarowości.

Psst! A może szukasz inspiracji na udekorowanie salonu? Poznaj sprawdzone tipy!

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *